Kúpacia sezóna sa na juhu Španielska začala mimoriadne skoro. V niektorých mestách mali tropické noci

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nadnormálne teplé počasie spôsobilo, že na juhu Španielska sa už začala kúpacia sezóna. Denné teploty sa v tejto oblasti momentálne držia na úrovni 26 stupňov celzia, čo je až o 15 stupňov viac nad dlhodobým priemerom.

Na pláži Malagueta, ktorá sa nachádza pri meste Malaga si neobvykle teplé počasie počas víkendu užívali stovky ľudí. Boli medzi nimi aj turisti zo Spojeného kráľovstva, ktorí zažili doslova teplotný šok.

Prečítajte si tiež:

​„Pred odletom museli z krídiel lietadla odpratať sneh, let mal preto meškanie,“ uviedol pre agentúru Reuters turistka z Anglicka Della Jeavons (61).

Ešte vyššiu teplotu - 30, 2 stupňa celzia - namerali v sobotu v oblasti mesta Castellon vo valencijskom región. Na viacerých miestach južného Španielska dokonca zaznamenala meteorologicka služba AEMET tropické noci, ktoré sa vyznačujú teplotami nad 20 stupňov celzia.

Orkán aj prachová víchrica. Počasie v sobotu poriadne potrápilo vodičov. Najkritickejšia situácia bola na diaľnici D2. Viac sa dozviete z reportáže z Televíznych novín:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti