Zahraničné

Žiadna vodka ani kaviár pre Obamu. Rusi spustili na internete kampaň vtipných "sankcií"

Barack Obama
Zdroj: SITA

Putinove preferencie doma prudko stúpli počas týždňov konfrontácie so Západom.

Rusi spustili na internete kampaň vtipných "sankcií", ktoré by sa mohli uvaliť na amerického prezidenta Baracka Obamu ako odplata za opatrenia Washingtonu proti Moskve kvôli krymskej kríze. Informovala o tom dnes tlačová agentúra Reuters.

Zdroj: SITA
"Barack Obama, ako aj členovia americkej vlády, Senátu a Kongresu majú zakázané blahoželať mi k narodeninám 'happy birthday'," napísal užívateľ kos77 na sociálnej sieti Instagram a k odkazu pripojil fotografiu zamračeného Obamu.

Majiteľ fotoateliéru napísal na webovej stránke nazvanej www.oursanctions.ru (naše sankcie), že by neobslúžil Obamu ani jeho rodinu, keby prezident niekedy chcel využiť jeho služby.
Užívatelia sociálnej siete Twitter spustili stránku s názvom "My Sanctions" (Moje sankcie), kde zakazujú Obamovi všetko od červeného kaviáru až po ruskú vodku. Moskovské nákupné centrum zahrnulo zákaz uvalený na Obamu a členov amerického Kongresu aj do reklamy - to len dokazuje, aké populárne sú v Rusku kroky prezidenta Vladimira Putina na Kryme.

Ironický tón týchto odkazov sa podobá siláckym vyjadreniam mnohých ruských predstaviteľov a podnikateľov, ktorých Spojené štáty potrestali za ich rolu na Ukrajine. Putinove preferencie doma prudko stúpli počas týždňov konfrontácie so Západom.

Spojené štáty a Európska únia sa dnes dohodli, že budú spoločne pripravovať prípadné prísnejšie ekonomické sankcie ako reakciu na pripojenie Krymu k Rusku. Sankcie sa majú týkať aj energetického sektora. USA a EÚ budú spolupracovať tiež na tom, aby bola Európa menej závislá od ruského zemného plynu.

MOSKVA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti