Dobytok na jedno použitie. Odpočutý rozhovor ruských vojakov odhalil tajný rozkaz

Dobytok na jedno použitie. Odpočutý rozhovor ruských vojakov odhalil tajný rozkaz
Mobilizovaní ruskí vojaci počas výcviku. Zdroj: profmedia.sk

Ruská armáda dostala tajné nariadenie, na základe ktorého majú velitelia posielať do prvej línie prednostne tých vojakov, ktorí sa vyhýbali odvodu alebo namietajú proti rozkazom.

Vyplýva to z uniknutej nahrávky rozhovoru medzi dvomi ruskými vojakmi. Jeden z nich regrútov označil za „dobytok na jedno použitie“.

Záznam rozhovoru sa podarilo získať ukrajinským tajným službám a na svojom portáli ho zverejnila televízia Nastojaščeja vremja. Ruský vojak s menom Govorov, ktorý pôsobí na severnom úseku frontovej línie v nahrávke hovorí s dôstojníkom menom Ševcov o situácii okolo verbovania do armády.

Prezradil, že existuje neoficiálne nariadenie, že problémoví vojaci, ktorí sa vyhýbali mobilizácii a odporovali rozkazom, majú byť poslaní do úderných oddielov v prvej línii. životnosť takýchto vojakov je pri tom pochopiteľne veľmi krátka a aj preto má ruská armáda problémy s pribúdaním dezertérov.

„Videli skutočný obraz vojny,“ reaguje na to Ševcov.

„V skratke, neoficiálny rozkaz, ani nie medzi riadkami, je, že všetci, ktorí sa vyhýbajú službe a ďalší, budú prevelení na pozície na jedno použitie v úderných oddieloch. A v prípade, že by to prežili, sa s nimi vysporiadame až po víťazstve. Tento dobytok sa samozrejme bude regrutovať . A čo budú robiť na frontovej línii? Budú v trestnom prápore,“ pokračoval Govorov.

„Uvidíme, ako to dopadne,“ odpovedal mu na to Ševcov.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o aktuálnom dianí na vojnou zmietanej Ukrajine:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti