Na Bali si nevedia dať rady s turistami. Niektoré reštrikcie sa zrejme dotknú aj cestovateľov zo Slovenska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dovolenkový raj trápia neposlušní turisti. Cudzinci na Bali nedodržiavajú ani základné pravidlá. Miestnej vláde preto došla trpezlivosť a rozhodla sa rázne konať.

Jazdia polonahí na motorkách, pijú veľa alkoholu a fotia sa v nahí pri posvätných pamiatkach.

Indonézska polícia si už nevie dať rady s drzými turistami. Najviac ju trápia Rusi a Ukrajinci, ktorí sa od začiatku vojny húfne sťahujú aj na tento ostrov.

Chcú sprísniť víza

Neporiadkov je na Bali až toľko, že miestna vláda chce sprísniť víza pre Rusov a Ukrajincov. Indonézia je totiž známa svojím neutrálnym postojom k vojne v Európe. Obyvateľom iných krajín vraj podobné reštrikcie nehrozia, pretože neporušujú tak výrazne ich zákony.

„Rusi tu míňajú peniaze, čím pomáhajú indonézskej ekonomike. Ak nám sprísnia alebo zrušia víza, nielen my, ale aj Ukrajinci si nájdu iné miesto. Juhovýchodná Ázia nie je len Indonézia, aj Thajsko má nádherné miesta. Tak sa presunieme tam a Indonézia bude stratová," okomentoval 42-ročný turista z Ruska.

Prečítajte si tiež:

Aj keď prísnejší vstup na ostrov sa iných cudzincov nedotkne, zákaz jazdy na motorke už pravdepodobne áno. Podľa polície rapídne pribúdajú nehody a dovolenkári jazdia aj bez dokladov.

S prísnejšími sankciami pre turistov súhlasia aj miestni hotelieri. Aj keď to ohrozuje ich príjmy, ktoré po pandémii koronavírusu opäť rastú.

Vláda na Bali nechce hádzať všetkých turistov do jedného vreca, ale v niektorých prípadoch nemá na výber. Preto všetkým posiela zdvorilý ale jasný odkaz.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.