Sýrsky prezident Asad otvorene podporil ruskú vojnu na Ukrajine

Sýrsky prezident Asad otvorene podporil ruskú vojnu na Ukrajine
Zdroj: TASR/Vladimir Gerdo, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Sýrsky prezident Bašár Asad v stredu v Moskve verejne vyjadril podporu ruskej vojne na Ukrajine, informuje Sky News.

Asad počas rozhovoru s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ktorý vysielala televízia, uviedol, že Rusko bojuje proti neonacistom a !starým nacistom", ktorých Západ prijal a podporuje ich.

Ruské obvinenia, že Ukrajina sa stala ohniskom nacizmu a rusofóbie, sú iba zámienkou na nevyprovokovanú vojnu a agresiu, tvrdí Kyjev a jeho západní spojenci.

Prečítajte si tiež:

Jeden z mála

Rusko ako jeden z hlavných podporovateľov Asada sa zapojilo do občianskej vojny v Sýrii. Doteraz si vyžiadala životy najmenej 500.000 ľudí, pripomenula Sky News.

Putin na začiatku stretnutia s Asadom upozornil na rozhodujúci prínos ruskej armády na stabilizáciu Sýrie. Asad je jedným z veľmi krátkeho zoznamu lídrov, ktorí nahlas podporujú vojnu Vladimira Putina proti Ukrajine.

Valné zhromaždenie OSN (VZ OSN) 23. februára schválilo rezolúciu, ktorá Rusko žiada, aby sa okamžite stiahlo z územia Ukrajiny a ukončilo boje.

Návrh podporilo 141 z celkového počtu 193 členských krajín OSN, 32 sa zdržalo hlasovania. Proti bolo iba sedem krajín - Sýria, Bielorusko, Eritrea, Mali, Nikaragua, Rusko a Severná Kórea.

Pozrite si aj archívnu reportáž priamo z Ukrajiny, kde sú do bojov nasadené aj ženy:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti