Pentagón zverejnil video z incidentu nad Čiernym morom. Zábery naznačujú, kto hovoril pravdu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spojené štáty zverejnili odtajnené video, ktoré zachytáva zrážku dronu americkej armády s ruskou stíhačkou, ku ktorej došlo v utorok večer nad Čiernym morom.

Videozáznam s dĺžkou 41 sekúnd ukazuje nálet, pri ktorom ruský stroj Su-27 vypúšťa na prieskumný dron MQ-9 Reaper letecké palivo. V jednom momente dôjde ku kolízii, čo na chvíľu kameru vyradí. Ďalšie zábery potom ukazujú poškodenú lopatku vrtule bezpilotného lietadla.

Zverejnené video tak usvedčuje Kremeľ z klamstva. Ruské ministerstvo obrany totiž tvrdilo, že ruské stíhačky do kontaktu s americkým dronom neprišli.

Zničenie dronu podľa Moskvy „spôsobili osoby riadiace (na diaľku) dron, ktoré manévrovali príliš prudko, čo spôsobilo stratu výšky a jeho zrútenie do mora“.

Prečítajte si tiež:

Americké ozbrojené sily po kolízii nasmerovali dron do mora. Medzitým z neho údajne vymazali citlivý softvér. Rusko kontakt jeho stíhačky s dronom doteraz popieralo.

Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby v stredu uviedol, že americkým silám sa dron nepodarilo vyloviť a možno sa to ani nikdy nepodarí.

Rusko avizovalo, že vrak dronu sa pokúsi z mora vytiahnuť. Podľa CNN sa na mieste pádu bezpilotného lietadla neskôr nachádzali ruské jednotky.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o incidente v Čiernom mori:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti