Polícia zmarila zrejme teroristický útok na Malorke

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR/AP

V stredu došlo aj k zadržaniu podozrivých z kontaktov s IS v anglickom Birminghame a v Dortmunde v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Jeden zo štyroch podozrivých z podpory tzv. Islamského štátu (IS), ktorých zadržali v stredu na španielskom ostrove Malorka, pripravoval podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov teroristický útok.

Predpokladaný džihádista chcel podľa získaných indícií zaútočiť nožom na chodov na radničnom námestí v meste Inca asi 30 kilometrov severovýchodne od metropoly ostrova Palma de Mallorca, informoval dnes po výsluchu zadržaného vyšetrujúci sudca v Madride.
Pred sudcu v Madride predviedli dnes aj ďalších troch zadržaných na Malorke, pričom po výsluchu vyšetrujúci sudca rozhodol o uvalení vyšetrovacej väzby na všetkých štyroch podozrivých.

K ich zadržaniu v rôznych lokalitách španielskeho ostrova došlo po asi dvojročnom vyšetrovaní. Našli sa u nich videomateriály velebiace džihádistov, jeden zo zadržaných sa mal usilovať aj o nábor detí do služieb IS.
V Španielsku zadržali podľa aktualizovaných informácií tamojšieho rezortu vnútra od roku 2015 celkove 223 predpokladaných islamistov.

V stredu došlo aj k zadržaniu podozrivých z kontaktov s IS v anglickom Birminghame a v Dortmunde v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.