Zelenskyj poďakoval Hegerovi za stíhačky a pozval ho do Kyjeva. Premiér pozvánku prijal

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval slovenskému premiérovi Eduardovi Hegerovi za stíhačky Mig-29. Jeho kabinet rozhodol, že ich dodáme spolu s poľskými strojmi na Ukrajinu. 

„Naše bruselské dohody fungujú! Telefonicky som poďakoval Eduardovi Hegerovi za balík zbraní a protivzdušnej obrany, vrátane lietadiel MiG. Oceňujem jeho osobnú úlohu pri podpore Ukrajiny. Teším sa na pokračovanie nášho dialógu v Kyjeve,“ napísal na Twitteri Zelenskyj.

Premiér potvrdil, že ho ukrajinský prezident pozval na návštevu. „Zelenskyj rozhodnutie vlády ocenil a poďakoval sa za významnú pomoc v posilnení obranyschopnosti Ukrajiny. Pri tejto príležitosti pozval predsedu vlády SR na návštevu Ukrajiny,“ spresnili z úradu vlády s tým, že premiér pozvanie prijal.

Vďaku vyjadrili aj ukrajinskí poslanci. Poslankyňa ukrajinského parlamentu Kira Rudiková na Twitteri poďakovala Slovensku a Poľsku za schválenie dodávky stíhačiek MiG-29 Ukrajine a spýtala sa: „Kto bude ďalší?“

Prečítajte si tiež:

„Drahí Holanďania, Švédi, Francúzi, Briti, Nemci, Fíni, Američania – a čo vy? (Stíhačky) F-16, F/A-18, Eurofighter, JAS39, Rafale a Tornado by nám pomohli zvíťaziť rýchlejšie,“ adresovala výzvu na zaslanie ďalších stíhačiek priamo konkrétnym krajinám ďalšia ukrajinská zákonodarkyňa Inna Sovsunová.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti