Jedno letisko milujú cestovatelia z celého sveta najviac. Zle neobstálo ani viedenské

Jedno letisko milujú cestovatelia z celého sveta najviac. Zle neobstálo ani viedenské
Zdroj: Profimedia

Singapurské letisko Changi znovu získalo najvyššie hodnotenie v rebríčku World Airport Awards, informuje web Skytrax.

Druhé miesto si vyslúžilo katarské letisko Dauhá Hamad pred tokijským letiskom Haneda, juhokórejským Incheon a parížskym letiskom Charlesa de Gaulla.

Prvú desiatku Skytraxu v roku 2023 dopĺňajú Istanbul, Mníchov, Zürich, druhé tokijské letisko Narita a Madrid-Barajas. Na jedenástom mieste sa ocitlo neďaleké letisko vo Viedni.

Prečítajte si tiež:

Ocenenie World Airport Awards udeľuje dopravný portál Skytrax podľa celosvetového prieskumu spokojnosti cestujúcich Changi obsadilo v minulosti najvyššiu pozíciu osemkrát za sebou, v rokoch 2021 a 2022 ho predbehlo Dauhá Hamad.

1. Letisko Singapur-Changi 
2. Medzinárodné letisko Dauha
3. Medzinárodné letisko Tokio
4. Medzinárodné letisko Inčchon
5. Letisko Charlesa de Gaulla
6. Letisko v Istanbule 
7. Letisko v Mníchove 
8. Letisko Zürich
9. Medzinárodné letisko Narita 
10. Letisko Madrid-Barajas
11. Letisko Viedeň-Schwechat

Milované letisko

„Singapurské letisko Changi vždy patrilo medzi obľúbené miesta cestovateľov a samozrejme pokleslo o pár miest (v hodnotení), keď sa kvôli Covidu-19 drasticky znížila (letecká) prevádzka," povedal pre CNN Peter Miller zo Skytraxu.

Letisko ponúka mnoho zariadení a služieb pre rôzne typy cestujúcich, o „rodiny, obchodných cestujúcich a turistov je tu dobre postarané," dodal Miller.

Okrem tradičného vybavenia letísk to je tiež 40 metrov vysoký okrúhly interiérový vodopád, tropická motýlia záhrada, 24-hodinové kino IMAX, bazén na streche a 12-metrový tobogán, umelecká inštalácia Kinetický dážď a ďalšie miesta, kde sa dá skrátiť čakanie na lietadlo.

Skytrax World Airport Awards sa udeľujú od roku 1999 a bývajú označované aj ako Oscary leteckého priemyslu, pretože sa podľa hodnotenia cestujúcich oceňuje viacero kategórií letiskového priemyslu, ako ubytovanie, preprava batožiny, úroveň stravovania  alebo čistota.

Tento rok boli prvýkrát ocenené aj umelecké inštalácie na letiskách, ktoré hodnotila samostatná porota a nie zákaznícky prieskum. Najlepšiu verejnú umeleckú zbierku má americký Houston Airport System.

Pozrite si reportáž o kolapse na nemeckých letiskách z 13. marca:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.