Tlak na výkon vážne narušil jej psychiku. Úspešná gymnastka teraz radí rodinám, ako nepokaziť výchovu detí

Tlak na výkon vážne narušil jej psychiku. Úspešná gymnastka teraz radí rodinám, ako nepokaziť výchovu detí
Bývalá gymnastka Olga Studničková Šípková. Zdroj: TV Markíza

Meno Olgy Studničkovej Šípkovej (53) je neodmysliteľne spojené so svetom športového aerobiku. Majsterka sveta a dvojnásobná majsterka Európy však za svoje športové úspechy zaplatila privysokú daň v súkromí.

Už od 11 rokov čelila kritike zo strany tréneriek, ktoré jej neustále pripomínali, že si musí strážiť váhu a aj to, ako vyzerá. Aby ju prijali a dokázala, že na to má, naberala si toho na seba čoraz viac. Nedostatok lásky a tlak na výkon vážne narušil jej psychiku a na prahu štyridsiatky skončila na psychiatrii.

Prečítajte si tiež:

​Po rokoch liečby na antidepresívach si matka dvoch detí a úspešná podnikateľka povedala dosť a svoj život od základov zmenila. Ukončila 30-ročné manželstvo a vystúpila zo šialeného životného kolotoča, v ktorom dovtedy žila.

Dnes, spolu so svojím terajším manželom - psychológom Milanom Studničkom, pomáhajú ženám a rodinám, aby sa neocitli v podobnej situácii, ako kedysi ona. Vysvetľujú im, že klásť dôraz na súťaživosť už v útlom veku dieťaťa nie je správne. 

Pochvaly za dobré výkony si totiž spájajú so svojou sebahodnotou, a keď sa im v neskoršom veku takéhoto ocenenia nedostáva, vážne to naruší ich sebadôveru. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.