V Damasku explodovali autá naložené výbušninami. Najmenej osem mŕtvych

Damaskom otriasli tri silné explózie
Damaskom otriasli tri silné explózie Zdroj: TASR/AP

Fotografie z miesta incidentov zobrazujú poškodené budovy a zhorené vozidlá.

Najmenej osem ľudí zahynulo a 12 ďalších utrpelo zranenia po tom, čo v sýrskej metropole Damask explodovali dnes tri autá naložené výbušninami. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na sýrsku štátnu televíziu.

Podľa nej sa samovražedný atentátnik odpálil v aute v centre Damasku, keď ho obkľúčili príslušníci bezpečnostných síl. Tí zastavili dve ďalšie autá naložené výbušninami a údajne ich kontrolovane odpálili.

Fotografie z miesta incidentov zobrazujú poškodené budovy a zhorené vozidlá. Takéto útoky sú v Damasku pomerne zriedkavé, dodala AP.

Agentúra DPA s odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) informovala o najmenej 12 mŕtvych vrátane samovražedného atentátnika a 15 zranených.

DAMASK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Damask

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Do Poľska prišlo cez hranice z Ukrajiny od začiatku invázie Ruska celkovo už 3.416.000 ľudí.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.