Zahraničné

Radosť Varholíkovej sa skončila. Poznáme dôvod, prečo je opäť vo väzení

varh.jpg
Zdroj: TASR

Proti rozsudku nie je možné sa odvolať.

Eva Varholíková-Rezešová si užívala „poloslobodu" v luxusnom byte len 11 dní. Včera večer si po ňu prišli policajti a eskortovali ju späť do väzenia. Monitorovací náramok krátko po šiestej večer vystriedali putá.

Radosť Rezešovcov sa včera skončila. Košičanka putovala späť do väzenia. V utorok zasadal druhostupňový súd, ktorý zrušil domácu väzbu a nariadil vyšetrovaciu. Proti rozsudku nie je možné sa odvolať.

Krátko pred pol siedmou už mala Varholíková na rukách putá. Správa ihneď zachvátila maďarské médiá.


Druhostupňový súd tak rozhodol preto, lebo obžalovaná je cudzinka, s trvalým pobytom v zahraničí. Spôsob jej života či rodinné väzby ju vôbec neviažu k pobytu v Maďarsku.

Finančné zázemie a určité vzťahové prepojenia v zahraničí by jej značne uľahčili útek z Maďarska a to aj napriek monitorovaciemu zariadeniu. Práve pre túto hrozbu nariadili najprísnejšie obmedzenie slobody do definitívneho verdiktu súdu.

Jej obhajca pre maďarské médiá povedal, že ak by chcela ujsť, tak by už ušla. Vraj pre negatívnu atmosféru rátala s tým, že slobodu si dlho neužije.

Hovorca súdu píše, že keď rozhodnutie prvostupňového súdu (šesť rokov nepodmienečne) nie je právoplatné, stále môže byť odsúdená na päť až 13 rokov väzenia. To zvyšuje riziko úteku.

BUDAPEŠŤ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.