Šialený vandal rozsypal v parku pre psov stovky pripínačiek, zvieratkám sa zabodli do labiek

Pozbierali stovky pripínačiek.
Zdroj: Facebook/Mestská rada Ipschwitch

Šokujúce je aj to, že mnohí rodičia, ktorí do parku prišli so svojimi deťmi zistili, že ich potomstvo ich má zapichnuté v podrážkach.

V parku Augustine Heights Dog Park v Austrálii našli stovky pripínačiek, ktoré boli rozhádzané po tráve a okolo nich bolo vysypané krmivo pre psy. Park je určený pre chovateľov psov, ktorí tu môžu svojich miláčikov pustiť z vodítok. Nikoho by ani nenapadlo, že psy pritom môžu skončiť s popichanými labkami, do ktorých sa im zabodli ostré hroty.

Majitelia psov po strašnom zistení zostali v úplnom šoku a ochranári otvorenie hovoria: „To nemohla urobiť zdravá myseľ." Vraj sa s niečím podobným ešte nestretli. Mali prípady otrávenej potravy, kedy niekto chcel zvieratá zabiť, no v tomto prípade je jasné, že šlo o to - ublížiť zvieratám.

Zdroj: Facebook

Teraz celé mesto Ipswich, pod ktoré park patrí, pátra po šialenom vandalovi s tým, že ten človek potrebuje psychiatrickú pomoc, a tú mu aj chcú poskytnúť.

V prípade nájdenia vinníka, mu hrozí až sedem rokov za mrežami, za obzvlášť veľkú krutosť na zvieratách, podľa platných predpisov v austrálskom Queenslande.

Prax však ukazuje, že doteraz bol najväčší udelený trest za týranie zvierat tri mesiace za mrežami, z čoho si páchateľ nakoniec odsedel mesiac. Takže šialenec v prípade nájdenia a dokázania viny môže byť relatívne spokojný.

Do prípadu sa po sťažnostiach obyvateľov zapojila aj mestská rada z mesta Ipswich a za informácie o páchateľovi ponúkla odmenu 3300 eur. Celá vec okolo parku sa javí ako možný útok nahnevaného suseda. Park bol v minulosti, kvôli sťažnostiam ľudí z okolia na hluk a brechot psov uzatvorený. Mesto sa ho rozhodlo znovu otvoriť s tým, že presne určilo otváraciu dobu.

Zdroj: Facebook/Courtney Bowen

Je ale možné, že niekomu sa to opäť nepáči, pretože rozloženie pripínačiek jasne ukazuje, že boli v parku úmyselne uložené hore hrotmi. Keby ich tam iba niekto hodil, nedopadli by na hlavičky a tým pádom by neboli také nebezpečné.

Šokujúce je aj to, že mnohí rodičia, ktorí do parku prišli so svojimi deťmi zistili, že ich potomstvo ich má zapichnuté v podrážkach. Je iba zázrak, že sa nikomu nič nestalo, ak by nejaké zviera pripínačku zožralo, čakala by ho pomalá smrť v krutých bolestiach.

Zdroj: Facebook

Obyvatelia sa teraz snažia park upratať a už zo zeme pozbierali stovky pripínačiek, napísal Daily Mail.

IPSCHWICH/DAILY MAIL, ROCK

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vandalizmus

Dôležité udalosti