Zrútilo sa lietadlo amerického námorníctva, hlásia 16 mŕtvych

Zrútilo sa dopravné lietadlo amerického námorníctva typu KC-130 Hercules.
Zdroj: YouTube/AP

Predpokladá sa, že lietadlo explodovalo vo vzduchu, keďže jeho trosky sa našli na oboch stranách cesty roztrúsené v okruhu ôsmich kilometrov.

Šestnásť ľudí zahynulo v pondelok pri havárii štvormotorového dopravného lietadla amerického námorníctva typu KC-130 Hercules, ku ktorej došlo v štáte Mississippi. Informovala o tom v noci nadnes televízia WMC, patriaca do siete NBC.

Podľa dostupných informácií lietadlo vzlietlo z Memphisu a zrútilo sa okolo 16.00 h miestneho času na sójové pole v okrese Leflore neďaleko cesty číslo 82, približne 135 kilometrov severne od mesta Jackson, metropoly štátu Mississippi.


Do 21.30 h miestneho času bolo nájdených 12 tiel obetí, úrady však nepredpokladajú, že nešťastie niekto prežil. Predpokladá sa, že lietadlo explodovalo vzduchu, keďže jeho trosky sa našli na oboch stranách cesty roztrúsené v okruhu ôsmich kilometrov.

Predstaviteľ miestnej polície televízii WMC povedal, že stroj viezol muníciu, takže záchranári sa musia od stále horiacich trosiek držať v určitej vzdialenosti, keďže nevedia, ako sa nebezpečný náklad zachová.

Príčina havárie ani identita osôb na palube zatiaľ nie sú známe. Ide o najhoršiu leteckú katastrofu v Spojených štátoch od 12. februára 2009, keď lietadlo spoločnosti Colland Air havarovalo počas približovania na pristátie neďaleko Buffala v štáte New York, pričom zahynulo všetkých 49 ľudí na palube a jedna osoba na zemi.

JACKSON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti