Kim Čong-un sa zúčastnil na popovom koncerte oslavujúcom skúšku rakety

Ženský súbor Moranbong Band.
Zdroj: TASR/AP

Ťahúňom slávnostného koncertu prevažne popovej hudby bol ženský súbor Moranbong Band.

Severokórejský vodca Kim Čong-un sa zúčastnil na koncerte oslavujúcom nedávnu úspešnú skúšku prvej medzikontinentálnej balistickej rakety. S odvolaním sa na tamojšie médiá o tom dnes informovala agentúra AP.

Ťahúňom slávnostného koncertu prevažne popovej hudby bol ženský súbor Moranbong Band, ktorého členky vyberá samotný Kim Čong-un, pričom táto skupina mu slúži ako prejav akejsi "jemnej" tváre severokórejského režimu.

KĽDR odpálila 4. júla medzikontinentálnu balistickú raketu Hwasong-14, ktorá by podľa niektorých analytikov a pozorovateľov mohla byť dosť silná na to, aby dosiahla až na brehy Aljašky či potenciálne ešte ďalej.

Pchjongjang sa odvtedy stal dejiskom rôznych mimoriadnych podujatí, ktorých zámerom bolo osláviť úspech tejto raketovej skúšky. Jedným z nich bol aj pondelňajší koncert, ktorý naživo sledovalo početné množstvo divákov - mnohí z nich v uniformách.

Severokórejská televízia odvysielala z tohto podujatia, kde sa okrem spevu aj tancovalo, viacero záznamov, na ktorých publikum tlieska Kimovi.

TOKIO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kim Čong-un

Dôležité udalosti