Rusi opäť upozorňujú: Pravdepodobnosť jadrového konfliktu je najvyššia za desaťročia

Rusi opäť upozorňujú: Pravdepodobnosť jadrového konfliktu je najvyššia za desaťročia
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia

Riziko jadrového konfliktu je najvyššie za uplynulé desaťročia. Na podujatí Valdajského diskusného klubu v Moskve to v stredu povedal námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov, uviedli ruské agentúry.

Informujú o tom televízia Sky News a denník Guardian.

"Nerád by som sa ponoril do diskusie o tom, či je dnes pravdepodobnosť jadrového konfliktu vysoká. V každom prípade je vyššia ako kedykoľvek za posledné desaťročia — povedzme to takto," citovala Riabkova agentúra TASS.

Prečítajte si tiež:

​Riabkov ďalej konštatoval, že Spojené štáty a Rusko v súčasnosti nemajú styčné body na diskusiu o návrate Moskvy k zmluve New START, obmedzujúcej počet jadrových zbraní v arzenáli oboch krajín. Rusko od nej odstúpilo vo februári.

Rusko sa podľa Riabkova zaviazalo udržiavať svet "bezpečný a slobodný", no situácia sa zmenila a Moskva je teraz "de facto v otvorenom konflikte" s Washingtonom.

Riabkov zdôraznil, že Rusko je naďalej odhodlané dodržiavať postulát o neprípustnosti jadrovej vojny a nemožnosti ju vyhrať, čo na svojom utorňajšom stretnutí potvrdili aj prezidenti Ruska a Číny.

Na Ukrajine v stredu opäť útočili drony. Viac sa dozviete v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.