VIDEO: Opatrovateľka nastriekala voňavku do úst pacientky trpiacej demenciou

Opatrovateľka nastriekala pacientke trpiacej demenciou do úst deodorant.
Zdroj: reprofoto: YouTube/ The Sun

Je to o to viac zarážajúce, že to Draperovej prišlo smiešne a začala sa smiať.

Veľkú Britániu šokoval prípad zanedbania starostlivosti zo strany opatrovateľky, ktorá sa starala o 78-ročnú ženu trpiacou demenciou. Susan Draperová (43) nastriekala zverenej osobe do úst deodorant, aby tak prekryla zápach.

Všetko to zachytila skrytá kamera, ktorú do izby v domove pre seniorov v Birminghame nainštalovala rodina pacientky Betty Boylanovej. Mikrofón z kamery zachytil aj slová opatrovateľky, ktorá po tom, ako odložila sprej povedala:"Je to lepšie ako výkaly." Je to o to viac zarážajúce, že to Draperovej prišlo smiešne a začala sa smiať. Píše o tom britský denník Daily Mail.

Prípad sa dostal pred súd a práve spomínaný videozáznam bol hlavným dôkazom obžaloby, ktorá žiada pre opatrovateľku až päťročný trest vo väzení.

Draperová vo výpovedi poprela akýkoľvek zlý úmysel. „Chcela som len aby pekne voňala a dobre vyzerala. Betty by som nikdy neublížila, mám ju rada," bránila sa na súde opatrovateľka.

Vo videu jasne počuť ako pacientka takéto zachádzanie odmieta a prosí Draperovú aby s tým prestala.

Obvinenú žena už v spomínanom domove dôchodcov nepracuje, prepustili ju krátko po incidente. Súd by mal v prípade rozhodnúť 24. júla.

BIRMINGHAME/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Veľká Británia

Dôležité udalosti