Kanada zaznamenala najväčší prírastok obyvateľstva v dejinách

Kanada zaznamenala najväčší prírastok obyvateľstva v dejinách
Illustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Evgenia Parajanian

Počet obyvateľov Kanady sa vlani zvýšil o viac než jeden milión, pričom väčšinu z tohto počtu tvorili prisťahovalci. Celkový počet obyvateľov v januári dosiahol 39.566.248. TASR správu prevzala vo štvrtok z webovej stránky stanice CNN.

V kanadských dejinách ide o prvý viac než miliónový ročný prírastok populácie. Podľa údajov kanadského štatistického úradu (Statistics Canada) v roku 2022 pribudlo 1.050.110 obyvateľov a viac než 95 percent z nich boli imigranti.

Prečítajte si tiež:

Ak bude populácia v Kanade aj naďalej rásť súčasným tempom, podľa kanadského štatistického úradu by sa počet obyvateľov krajiny mohol zdvojnásobiť o približne 26 rokov.

Kanada zaznamenáva najrýchlejší populačný rast v skupine siedmych najvyspelejších krajín sveta G7. Tam patrí aj Francúzsko, Japonsko, Nemecko, Spojené kráľovstvo, Taliansko a USA. Nárast obyvateľstva v rozvinutých krajinách sveta sa pritom spomaľuje.

Štatistický úrad v spojitosti s prisťahovalectvom upozornil na nové výzvy v niektorých oblastiach krajiny, vrátane zlepšenia úrovne bývania, infraštruktúry, dopravy a služieb.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kanada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.