Princ William navštívil britské jednotky v Poľsku aj centrum pre utečencov z Ukrajiny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Britský princ William v stredu pricestoval na neohlásenú návštevu Poľska, aby tak vyjadril podporu Poliakom, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny, i ukrajinskej armáde bojujúcej proti ruskej agresii. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Následník britského trónu navštívil britské a poľské jednotky v meste Rzeszów na juhovýchode Poľska. Práve Rzeszów sa stal centrom dodávok vojenskej a humanitárnej pomoci určenej pre Ukrajinu.

 „Chcel som sem prísť osobne, aby som sa poďakoval za všetko, čo robíte, že všetkých ochraňujete a dávate pozor na to, čo sa deje,“ povedal William príslušníkom ozbrojených síl. Dodal, že britské jednotky "robia naozaj dôležitú prácu a doma majú plnú podporu".

Britský princ William sa rozpráva s chlapcom na vozíku počas návštevy ubytovacieho centra pre ukrajinských utečencov vo Varšave. Zdroj: TASR/AP/Czarek Sokolowski

Britský princ následne priletel do Varšavy, kde navštívil centrum pre utečencov z Ukrajiny. V príhovore vyzdvihol najmä vzťahy medzi Poľskom a Britániou a ich spoluprácu v pomoci Ukrajine.

„Chcem tiež vzdať hold inšpirujúcej ľudskosti poľského národa... Otvorili ste svoje srdcia aj domovy,“ uviedol William.

Agentúra AP pripomína, že Británia je jedným z najvýraznejších podporovateľov posilnenia východného krídla Severoatlantickej aliancie (NATO). Británia vyslala jednotky do Poľska aj pobaltských štátov a poskytla Ukrajine vojenskú pomoc v hodnote 2,3 miliardy libier (2,6 miliardy eur). Zaviazala sa tiež, že Kyjevu pošle i humanitárnu pomoc v hodnote 220 miliónov libier (248 miliónov eur).

Britský princ sa vo štvrtok stretne i s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a mladými Ukrajincami, ktorí v Poľsku študujú.

​Poľsko aj Slovensko pomáhajú Ukrajine. V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.