VIDEO: Hrozivá nehoda na kolotočoch v Indii. Po odtrhnutí kábla sa zrútila atrakcia plná detí

VIDEO: Hrozivá nehoda na kolotočoch v Indii. Po odtrhnutí kábla sa zrútila atrakcia plná detí
Pri nehode na kolotočoch sa zranilo 15 ľudí. Zdroj: profimedia.sk/SWNS

Na kolotočoch v indickom štáte v stredu večer takmer došlo k tragédii. Hororový zážitok si odniesli návštevníci, s ktorými sa odtrhol disk na jednej z tamojších atrakcií. Pri nehode sa zranilo 15 ľudí - väčšinou detí.

Atrakcia sa zrútila, keď sa odtrhlo oceľové lano, s pomocou ktorého ju mechanizmus vyťahuje do výšky. Na disku, ktorý svojim tvarom pripomína lietajúci tanier, v tej chvíli sedelo 25 ľudí.

Hrozivý incident na kameru v mobilnom telefóne zachytil nemenovaný návštevník zábavného parku, ktorý následne video zverejnil na sociálnych sieťach.

Indické médiá informovali, že prevádzkovateľ atrakcie z miesta ušiel ešte pred príchodom polície a záchranárov. Sanitky previezli do nemocnice 15 ľudí, z ktorých nikto neutrpel vážnejšie zranenia.

Podobné incidenty v Indii nie sú ničím výnimočným. Atrakcie sú často veľmi staré a v zlom technickom stave. koncom februára došlo k nehode aj na kolotočoch meste Radžmahal, kde sa na ruskom kolese rozpadla jedna kabína, z ktorej následne zostali visieť traja ľudia.

Vlani v septembri sa nešťastie na kolotočoch stalo aj v Česku. Reportáž si môžete pozrieť v priloženom videu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nehoda

Dôležité udalosti