Vynález čínskeho študenta vyvolal zmiešané reakcie. Zariadenie umožňuje cítiť bozk poslaný cez internet

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Čínske zariadenie propagované ako spôsob zdieľania skutočnej fyzickej pusy na diaľku spôsobil rozruch medzi čínskymi používateľmi sociálnych médií, píše portál The Guardian.

Zariadenie využíva silikónové snímače tlaku na pery, ktoré dokonale kopírujú bozk používateľa, čo podľa distribútora výrobku môže pomôcť ľuďom vo vzťahoch na diaľku zažiť fyzickú intimitu. Páry pripoja zariadenie k svojmu smartfónu a potom sa pomocou špeciálnej aplikácie bozkávajú počas videohovoru.

Zariadenie okrem toho umožňuje nahrať vopred virtuálny bozk, ktorý si môžu stiahnuť ostatní používatelia a zažiť, ako sa ich užívateľ bozkáva.

Vynález bol patentovaný Changzhou Vocational Institute of Mechatronic Technology v Číne. Hlavný vynálezca Jiang Zhongli uviedol, že v čase, keď dostal nápad na toto zariadenie, bol vo vzťahu so svojou priateľkou na diaľku.

Prečítajte si tiež:

​Podobný vynález sa objavil na trhu už v roku 2016. Malajzijská firma vtedy uviedla na trh zariadenie s názvom Kissinger, ale namiesto realistických pier mal tento bozkávač len silikónovú podložku citlivú na dotyk.

Bozkávač, ktorý v súčasnosti stojí 41 dolárov vzbudil na sociálnych sieťach veľký záujem a protichodné reakcie. Mnohí v ňom vidia zábavu, iní ho označujú za vulgárny.

Čo sa týka dopytu však nejde vyslovene o hit, distribútor uvádza, že sa mesačne predá približne 100 kusov.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti