Zvracajú, močia na každom rohu. Chorvátom došla trpezlivosť a takto budú pokutovať turistov

Turista v Chorvátsku.
Zdroj: shutterstock/gmstockstudio

Nielen bikiny vás ale môžu dostať do problémov.

Chorvátom už došla trpezlivosť s turistami, ktorí nerešpektujú miestne zvyklosti. Preto sa rozhodli pokutovať tých, ktorí sa budú centrom miest promenádovať len v plavkách. Toto nové opatrenie zaviedol aj najobľúbenejšie chorvátsky ostrov Hvar, informuje tn.cz.

Iný kraj, iný mrav. Aj preto by ste si mali pred dovolenku vždy zistiť, aké zákony v danej krajine platia. Napríklad v Chorvátsku už nechcú vídať obnažená tela turistov v centrách miest, obchodoch či baroch.

Na Makarskej riviére môžete na reštauráciách nájsť obrázky, ktoré zakazujú vstup v plavkách. Chorvátske pravidlá neumožňujú plavky napríklad ani v historických centrách miest.

Nielen bikiny vás ale môžu dostať do problémov. Napríklad na piatom najväčšom ostrove na Jadrane (Pag) miestnym došla s vystrájajúcimi turistami trpezlivosť a zaviedli zákaz obscénností. Za vyzlečené tričko dávajú pokutu približne 135 eur.

Pokuty za prechádzky v plavkách už skôr zaviedol napríklad Dubrovník alebo Split. Pridal sa k nim aj turistami vyhľadávaný ostrov Hvar, ktorý je jednou z najobľúbenejších párty destinácií.

Turisti v plavkách mimo pláže môžu byť pokutovaní až 600 eurami. Za horný diel plaviek alebo vyzlečené tričko u mužov potom hrozí pokuta asi 500 eur. Pokutu vo výške 700 euro dostanete za pitie alkoholu či spanie na verejnosti, píše o tom web Guardian.

Ostrov sa tak rozhodol bojovať proti správaniu mladých ľudí, ktorí sa ulicami mesta často potĺkajú v podguráženom stave. "Zvracajú, močia na každom rohu, chodia bez tričiek, sú opití skoro do bezvedomia," opísal starosta Rikardo Novak. "Mladí turisti sú vítanie, ale musia sa vedieť správať," dodal.

HVAR/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Chorvátsko

Dôležité udalosti