Pre bombovú hrozbu na univerzite v Los Angeles evakuovali internáty

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Po dvoch hodinách sa študenti mohli vrátiť na izby, bombu nenašli.

Stovky študentov evakuovali v noci nadnes pre bombovú hrozbu z viacerých internátnych budov ležiacich v univerzitnom mestečku americkej Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA). Bombu v tzv. oddychovej zóne campusu nahlásil anonymný telefonát, uviedla agentúra AP.

K evakuácii vyše desiatky internátov a celej oddychovej zóny Sunset Canyon Recreation Center došlo podľa vedenia univerzity okolo 22.15 h miestneho času (07.15 h SELČ). Polícia celé miesto prehľadala a po dvoch hodinách vyhlásila, že hrozba bola neopodstatnená.

Hovorca univerzity uviedol, že evakuovaných študentov zhromaždili na univerzitnom Drakeovom štadióne. Študentom ubytovaným v iných častiach campusu povedali, aby počas policajnej operácie nevychádzali von.

Zhruba o polnoci miestneho času (09.00 h SELČ) oznámilo vedenie univerzity na Twitteri, že do svojich izieb sa už môžu vrátiť študenti bývajúci v dvoch z evakuovaných internátov. O ďalšiu približne pol hodinu neskôr univerzita oznámila, že operácia sa skončila a do izieb sa môžu vrátiť všetci študenti, informovala miestna televízia KABC-TV.

LOS ANGELES/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Univerzita

Dôležité udalosti