Zdravotníci mučili sestru pripútanú k operačnému stolu. So zámienkou, že nacvičujú polohovanie pacientov

Zdravotníci mučili sestru pripútanú k operačnému stolu. So zámienkou, že nacvičujú polohovanie pacientov
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/sfam_photo

Polícia v rakúskom meste Hall vyšetruje incident z tamojšej nemocnice, pri ktorom utrpela zranenia dlhoročná sestra. Štvorica zdravotníkov ju 15 minút držala pripútanú na operačnom stole a praktikovali na nej rôzne mučiace techniky.

Muži podľa portálu tirolskej redakcie televízie ORF vylákali kolegyňu na operačnú sálu pod zámienkou nacvičovania polohovania pacientov. Neskôr tvrdili, že išlo o žart.

Polohovanie pacientov je pritom náročný proces, ktorý sa vždy trénuje v tíme a v koordinácii s vedúcimi pracovníkmi. Muži však v tomto prípade konali svojvoľne.

Prečítajte si tiež:

​Štvoricu vo veku od 20 do 50 rokov z nemocnice prepustili a teraz čelí policajnému vyšetrovaniu. Polícia odmietla poskytnúť podrobnejšie informácie, no potvrdila, že prípad čoskoro odovzdá prokuratúre.

Zdravotná sestra utrpela počas mučenia bližšie nešpecifikované zranenia a v súčasnosti sa z nich zotavuje. Incident, ktorý sa stal ešte 28. februára, nahlásila polícii samotná obeť.

„Viac než 80 percent ľudí pracujúcich v oblasti ošetrovateľstva sú ženy. Preto pre nich musíme zabezpečiť bezpečné a nerušené pracovné prostredie. Podobné správanie mužov je neospravedlniteľné,“ uviedol pre portál Dolomiten Stadt riaditeľ ošetrovateľskej starostlivosti Stephan Palaver.

Vedenie nemocnice sa o incidente dozvedelo po dvoch dňoch a muži dostali okamžite výpovede.

Slovenskom otriasla vražda bývalej zdravotníčky. Prípadu z Michaloviec sme sa venovali v magazíne Reflex:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti