Žena z Česka dostala mŕtvicu. Záchranári dorazili, no do zlého kraja

Žena z Česka dostala mŕtvicu. Záchranári dorazili, no do zlého kraja
Zdroj: Shutterstock/Mino Surkala

Rodina Evy, ktorá žije v českej obci Lužec v Ústeckom kraji, zrejme nikdy nezabudne na štvrtok 16. marca. Žene sa zhoršil zdravotný stav. Rodina sa zľakla. Báli sa, že ju postihla mozgová príhoda a rýchlo volali sanitku.

Keď im záchranári volali, že sú takmer na mieste, zistili, že sú inom kraji. Môže za to séria nešťastných náhod, informuje TN.cz.

Prečítajte si tiež:

Zdalo sa, že pomoc je už blízko

Eve sa začala cítiť zle približne o tretej ráno. Brnenie ruky aj problémy s artikuláciou naznačovali, že môže ísť o mŕtvicu. V takých prípadoch ide často o minúty.

Jej dcéra preto neváhala a okamžite volala lekársku pomoc.

Evin manžel Roman spomína, že dispečerka bola ústretová a rýchlo k nim vyslala sanitku.

Asi po pol hodine im volala posádka, aby presne zistili, kde v Lužci majú zaparkovať. „Jeden z členov posádky povedal, že to miesto pozná a že sme v Ústeckom kraji, tak si máme zavolať ústeckú záchranku. Otočili sa a odišli,“ tvrdí Roman.

Prečítajte si tiež:

Nešťastná náhoda

Evina dcéra mala smolu. Jej telefonát skončil vo vedľajšom, Karlovarskom kraji.

Dispečerka pritom kontrolovala, kam má sanitku poslať. Overila si miesto, adresu a aj skutočnosť, že sa v obci nachádza zámok.

V Karlovarskom kraji sa však nachádza maličká dedinka Lužec pri Nejdku, ktorá má zhodou okolností hrad aj rovnaké popisné číslo ako Evin dom. Práve tam operátorka vyslala záchranku.

Keď volala posádka s poslednými podrobnosťami o parkovaní, boli v skutočnosti 50 kilometrov od miesta, kde ich potrebovali.

V tom momente bolo rýchlejšie počkať si na sanitku z Ústeckého kraja.

Rodina tak musela na pomoc čakať ďalších 20 minút. Napokon všetko dobre dopadlo a čas, ktorý museli čakať navyše, Evinmu zdravotnému stavu nepriťažil. Prepustili ju do domácej liečby a z nepríjemnej skúsenosti si neodniesla trvalé následky.

Pozrite si aj reportáž o medzinárodnom dni čísla 112:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.