Muž útočil nožom na turistov v Hurgade. Medzi zranenými je aj Češka

V hoteli v Hurgade pobodal útočník šesť turistov. Dvaja zomreli
Zdroj: Twitter/ Amr Elqazaz

Útočníka už zatkli.

V hoteli Sunny Days El Palacio v egyptskej Hurgade v rezorte Red Sea pobodal útočník šesť turistov. Potvrdilo to ministerstvo vnútra. Vo svojom vyhlásení informuje, že útočníka zatkli a vypočúvaním zisťujú motív jeho hrozného činu. Píše Telegraph.co.uk.

České ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo na Twitteri, že medzi zranenými je aj 36-ročná Češka. "Utrpela ľahké zranenie na nohe. Je v miestnej nemocnici, kde ju v nasledujúcich hodinách navštívi diplomat z českej ambasády v Káhire," uviedlo ministerstvo.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR nemá informácie, že by boli v egyptskej Hurgade napadnutí aj slovenskí turisti. Pre TASR to uviedol na margo piatkového útoku riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Igor Skoček.

"Slovenský zastupiteľský úrad v Káhire je v kontakte s miestnymi úradmi a políciou. Kontaktovali sme aj delegátov cestovných kancelárií v danej oblasti a podľa aktuálnych údajov v danom hoteli nie sú ubytovaní slovenskí občania," uzavrel Skoček s tým, že vo formulári na stránke MZV sa k dnešnému dňu zaregistrovalo 1677 Slovákov dovolenkujúcich v Egypte.

Medzi zranenými by mali byť turistky z Arménska, Ruska a Ukrajiny, aj keď sa pôvodne hovorilo o zranených Srbkách a Poľke. V metropolách Poľska, Srbska a Ukrajiny však oficiálne zdroje o poškodených krajanoch v Hurgade nevedia.

Naďalej nie je jednoznačne potvrdená totožnosť dvoch žien, ktoré útočník ubodal na pláži jedného z miestnych hotelov. Pôvodné informácie hovorili o dvoch ukrajinských turistkách, egyptské bezpečnostné zdroje však neskôr zmienili, že obe zavraždené boli nemeckými občiankami.

Vyšetrovanie zatiaľ ukázalo, že útočník preplával z neďalekej verejnej pláže a dostal sa do rekreačného strediska. Turistky mal bodať do tváre, krku a nôh.

EGYPT/nt, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hurghada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.