Zahraničné

Ďalšiemu lietadlu hrozila katastrofa. Tentokrát v Brazílii

Lietadlo Fokker v Brazílii.
Lietadlo Fokker v Brazílii. Zdroj: Twitter

Na palube bolo viac ako päťdesiat ľudí.

Lietadlo spoločnosti Avianca Airlines bolo nútene v piatok núdzovo pristáť na letisku v brazílskom hlavnom meste Brazília po tom, čo sa stroju pred plánovaným pristávacím manévrom nevysunul predný podvozok. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovala agentúra Reuters. 

Zdroj: Twitter

Žiadny zo 49 pasažierov a piatich členov posádky neutrpel pri núdzovom pristáti zranenia. Lietadlo typu Fokker 100 pristálo najprv na zadných kolesách, následne sa nos lietadla zviezol po pristávacej dráhe. Požiarnici na letisku následne preventívne postriekali lietadlo protipožiarnou penou.

Podľa brazílskeho letectva pilot ešte pred pristátím upovedomil riadiacu vežu o tom, že bude nútený núdzovo pristáť. Medzitým krúžil nad letiskom, aby sa zbavil prebytočného paliva a znížil tým váhu stroja.

"Lietadlo malo problém s hydraulikou a predný podvozok sa nevysunul, takže pilot musel pristáť na trupe lietadla," uviedli brazílske vzdušné sily.

Núdzový manéver spôsobil uzavretie jednej z dvoch pristávacích dráh na letisku, čo viedlo k meškaniam pri príletoch na štvrté najväčšie letisko v krajine.

BRAZÍLIA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.