Pri zostupe z Mont Blancu sa zranili traja slovenskí a jeden poľský kňaz

Mont Blanc.
Zdroj: TASR/AP

Zranených lokalizovali štyri hodiny po páde pomocou vrtuľníka.

Traja slovenskí kňazi sa zranili pri zostupe z hory Mont Blanc na talianskej strane tohto masívu. Informovala o tom dnes rakúska agentúra APA.

Nehoda sa stala vo výške 3810 metrov nad morom na talianskej strane Mont Blancu. Pod mužmi vo veku 35-50 rokov sa uvoľnila skala a následne padali 50 metrov do priepasti, kde uviazli na snehu.

Zranených lokalizovali štyri hodiny po páde pomocou vrtuľníka a previezli do nemocnice.
Dvaja zo zranených sú v kritickom stave a nachádzajú sa na jednotke intenzívnej starostlivosti v meste Aosta na severozápade Talianska, uviedla dnes talianska tlačová agentúra ANSA.

Ministerstvo nehodu potvrdilo a spresnilo stav ranených

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR potvrdilo, že dnes nadránom došlo k nehode troch slovenských a jedného poľského horolezca pri schádzaní z Mont Blancu. "Všetci boli na jednom lane, avšak skala sa odtrhla.

Helikoptéra prišla pre nich až ráno, keď bolo vidno a odviezla ich do jednej z nemocníc v regióne Valle d'Aosta. Slovenský konzul v Ríme už nadviazal s nimi kontakt." uviedol riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Igor Skoček. Ako ďalej spresnil, dvaja slovenskí občania utrpeli ľahšie a jeden ťažšie zranenia. Nehoda sa stala vo výške 3810 metrov nad morom na talianskej strane Mont Blancu.

Traja slovenskí kňazi, ktorí mali nehodu v Alpách, absolvovali lekárske vyšetrenia, nemajú vážne zranenia a mali by sa čoskoro vrátiť domov. Informuje o tom na svojej stránke Spišská diecéza. Dvaja zo Slovákov sú diecézni kňazi zo Spišskej diecézy a jeden je rehoľník - jezuita. "Štvrtý z kňazov je poľského pôvodu a nateraz zostáva hospitalizovaný," uviedla diecéza.

AOSTA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kňazi

Dôležité udalosti