Spoveď herca Lukáša Frlajsa z Grécka: "Postele nám behali po izbe"

Lukáš Frlajs
Zdroj: TV Markíza

Známy je aj z niekoľkých seriálov TV Markíza.

V oblasti, ktorú zasiahlo zemetrasenie, sa nachádza aj mladý slovenský herec Lukáš Frlajs, ktorý účinkoval vo viacerých seriáloch TV Markíza. Lukáš dovolenkoval v Grécku a otrasy pocítil na vlastnej koži. Ako nám povedal, trvali síce len krátko, asi 30 sekúnd, ale nebola to sranda.

Do redakcie nám poslal videonahrávku, v ktorej opísal, čo presne sa stalo. Pozrite si ju.


Z Grécka sa nám ozvali aj ďalší Slováci. „Sme na ostrove Kos s priateľom a tiež sme cítili to zemetrasenie, ale všetci v hoteli sme v poriadku. Hotel sa primerane postaral o všetkých. Poprosil nás, aby sme počkali vonku po kope, aby skontrolovali naše izby. Sedeli sme síce vonku dve hodiny, ale dotrasy ešte bolo cítiť," napísala nám adresu [email protected] Michaela Geňová.

„Ja aj s mojou spolužiačkou, s ktorou praxujeme na gréckom ostrove Rhodos, sme zacítili jeden väčší otras. V tom čase sme sa nachádzali v Kolymbii. Trvalo to pár sekúnd. Na chvíľku sa strhla panika, ľudia vychádzali z budov na ulicu, niektorí vystrašení a niektorí ani nepostrehli, že by sa niečo dialo. Takže tu sme to cítili a všetci, či už zo Slovenska alebo z iných krajín sme v poriadku, len trochu vystrašení," opísala zemetrasenie Kika.

Do registračného formulára ministerstva zahraničných vecí sa dobrovoľne pred cestou do Grécka zaregistrovalo 599 Slovákov. Z toho 13 sa momentálne nachádza na ostrove Kos. Ten postihli otrasy najviac. 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR zatiaľ nemá nahlásených žiadnych zranených Slovákov po zemetrasení. Podľa riaditeľa tlačového odboru MZVaEZ Igora Skočeka, Slovákov, ktorí sa pred cestou zaregistrovali cez formulár na stránke ministerstva, obvolali a všetci sú v poriadku. Iných zranených Slovákov zatiaľ nemajú nahlásených.

Z dvoch slovenských cestovných kancelárií odleteli turisti do Grécka vo štvrtok ráno. Všetci sú v poriadku, potvrdili pre TVNOVINY.sk cestovné kancelárie Hydrotour aj Aeolus. "Turisti žiadne otrasy nepocítili, nachádzajú sa opačnej strane ostrova v oblasti Marmari," uviedla marketingová manažérka Hydrotouru Zuzana Stehlíková.

KOS/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lukáš Frlajs

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.