Češka zranená pri útoku v Hurgade je v stave klinickej smrti

Útok na turistov v Egypte
Útok na turistov v Egypte Zdroj: Profimedia

Ženu udržujú pri živote už len prístroje.

Češka zranená pri útoku na turistov v egyptskom letovisku Hurgada, je v stave klinickej smrti. Po zasadnutí lekárskeho konzília v Káhire to dnes oznámilo české ministerstvo zdravotníctva, uviedol spravodajský portál Novinky.cz.

Podľa výsledkov najnovšieho CT vyšetrenia skonštatovali egyptskí lekári, že mozog pobodanej pacientky už prakticky nie je zásobovaný krvou. Správu následne potvrdil aj riaditeľ pražskej záchrannej služby Petr Kolouch, odborník, ktorý celý priebeh vyšetrenia sledoval priamo na mieste.

"Je nám to nesmierne ľúto, no pacientkin obeh udržujú už len prístroje, z medicínskeho hľadiska nie je fakticky možné očakávať, že by bola nádej na zlepšenie. Napriek všetkej možnej liečbe jej telo boj so zraneniami nezvládlo," opísal.

České ministerstvo zdravotníctva zdôraznilo, že v tejto chvíli pacientku nie je možné prevážať. Jej rodina je podľa informácií Noviniek už na palube vojenského špeciálu MEDEVAC, kde má k dispozícií vojenských lekárov.

Tridsaťšesťročná Češka bola zranená 14. júla v Hurgade. Mladý Egypťan tam zaútočil nožom na turistov na pláži. Zabil dve nemecké turistky a ďalšie zranil. Češka utrpela stredne ťažké poranenia, útočník ju zasiahol do nohy a do chrbta.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hurghada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.