Makarská zatočila s prešpekulovanými turistami. Uterák si na pláži radšej už nenechávajte

Pláž na Makarskej riviére.
Zdroj: shutterstock.com / RastoS Photographer

Úrady v známom letovisku sa rozhodli rázne vysporiadať s ľuďmi, ktorí ostatným rekreantom blokujú miesto pri mori.

Úrady v známom dalmátskom letovisku Makarská v Chorvátsku sa rozhodli rázne vysporiadať s ľuďmi, ktorí ostatným rekreantom blokujú miesto pri mori. Podľa noviniek.cz, ktoré sa odvolávajú na server večernji.hr, v stredu ráno do akcie vyrazili zamestnanci miestnych technických služieb, ktorí z pláží odviezli desiatky plastových ležadiel a uterákov, ponechaných tam cez noc. Práve to je obľúbený spôsob, ako si zablokovať miesto blízko mora či naopak v tieni.

"Zaviesť na plážach poriadok nezvládneme cez noc, ale je to jedna z našich priorít. Naša pláž je totiž to najdôležitejšie, čo môžeme turistom ponúknuť," komentoval zástupca starostu Makarskej Dražen Němčiciach akciu, ktorá nemilo prekvapila majiteľov odstránených ležadiel a osušiek.

Starosta Makarskej ale túto rozšírenú prax, s ktorou bojujú aj ďalšie mestá po celom chorvátskom pobreží, zakázali vyhláškou, ktorú sa teraz rozhodli tvrdo vymáhať.

"Podobné akcie plánujeme aj ďalej, kým budú potrebné. Dúfam ale, že podobných prípadov bude stále menej a menej, "dodal Nemčic. Radnica Makarskej, ktorá patrí k obľúbeným cieľom turistov Jadranu, ale nebojuje len so zaberaním miesta na plážach spravovaných mestom.

Tabule rozmiestnené na plážach zakazujú aj rad ďalších aktivít, ktoré môžu obťažovať turistov - od predaja všelijakého tovaru cez kempovanie až po odhadzovanie cigaretových ohorkov mimo koša.

MAKARSKÁ/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Makarská riviéra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.