Na trajekt z Veľkej Británie do Francúzska čakajú vodiči niekoľko hodín

Prístavné mesto Dover.
Prístavné mesto Dover. Zdroj: TASR/AP

V britskom prístavnom meste Dover sa v sobotu tvorili dlhé kolóny autobusov a áut, ktoré čakali, kým sa budú môcť nalodiť na trajekty smerom do Francúzska.

Podľa miestnych predstaviteľov boli omeškania spôsobené najmä zdĺhavými hraničnými kontrolami na francúzskej strane a nepriaznivým počasím. TASR správu prevzala z agentúry AFP a spravodajskej stanice BBC.

V piatok večer čakali autobusy na nalodenie do trajektov približne sedem hodín. Podľa zástupcov doverského prístavu sa však situácia v sobotu zlepšila. Autá čakajú v prístave jednu až dve hodiny, v prípade autobusov ide o dve až tri hodiny. Predstavitelia prístavu tiež dodali, že omeškania nijakým spôsobom nezasiahli nákladnú dopravu.

Prečítajte si tiež:

Agentúra AFP pripomína, že dlhé kolóny v prístavoch sú od Brexitu, ktorý obmedzil voľný pohyb medzi Britániou a členskými štátmi Európskej únie, čoraz bežnejším javom.

Britská vláda vlani v lete obvinila Francúzsko z toho, že nedokáže zabezpečiť dostatočný počet personálu na hraničných kontrolách v doverskom prístave. Paríž však tieto tvrdenia odmieta a hovorí, že kontroly sa naťahujú najmä preto, lebo Británia má v súčasnosti štatút "tretej krajiny mimo EÚ".

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti