Mám veľhada kráľovského zahryznutého v tvári! Volala žena na núdzovú linku

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Operátor na miesto okamžite poslal sanitku, policajtov aj hasičov. Kým prišli k jej domu, pre istotu ju mal operátor stále na linke.

Operátor neveril vlastným ušiam. Na núdzovú linku volala Američanka, do ktorej sa zahryzol veľhad kráľovský. Obkrútil sa jej okolo krku a žena si nevedela pomôcť.

Američanka z Ohia doplatila na svoju slabosť pre hady. Chová 9 pytónov, preto keď našla neďaleko svojej záhrady veľhada kráľovského dlhého meter 70, ktorý pôsobil apaticky, vzala si ho domov a snažila sa mu pomôcť. Nakŕmila ho a nechala si ho aj cez noc. Keď sa jej zdalo, že je v poriadku, zaútočil na ňu. Duchaprítomná žena zavolala na núdzovú linku.

„Prosím, pomôžte mi. Mám veľhada kráľovského zahryznutého v tvári," oznámila na núdzovej linke.

„Máte čo," pýtal sa operátor.

„Veľhada kráľovského," odpovedala.

Operátor na miesto okamžite poslal sanitku, policajtov aj hasičov. Kým prišli k jej domu, pre istotu ju mal operátor stále na linke.

Na pomoc vyplašená žena našťastie dlho nečakala. Záchranári ju našli ležať v kaluži krvi pred domom - had bol okolo nej obkrútený a hrýzol ju do nosa, presne tak ako to opisovala. Jeden z hasičov ho zabil nožom a 45-ročnú ženu previezli do nemocnice.

„Mala šťastie, že to prežila. Možno sa tých svojich hadov konečne zbaví," dúfajú susedia.

Veľhady kráľovské, ktoré pochádzajú zo Strednej a Južnej Ameriky, chovajú aj mnohí našinci, hoci potenciálne môžu byť pre človeka nebezpečné. Agresívne sa stávajú najmä vtedy, keď ich niečo vyplaší.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Had

Dôležité udalosti