Poľka, ktorá tvrdila, že je Madeleine McCannová, spoznala výsledky DNA testov

Poľka, ktorá tvrdila, že je Madeleine McCannová, spoznala výsledky DNA testov
Rodičia Madeleine McCannovej na archívnej snímke z roku 2011. Zdroj: Profimedia.sk

Mladá Poľka nie je Madeleine McCannová, britské dievčatko, ktoré pred 17 rokmi zmizlo z hotelového apartmánu v Portugalsku. Ukázali to výsledky DNA testov, prostredníctvom ktorých chcela Julia Wendelová (21) zistiť svoju identitu.

„Na 100 percent je z Poľska,“ uviedla pre portál RadarOnline súkromná detektívka Fia Johanssonová, ktorá sa prípadom zaoberá.

Wendellová dlhodobo tvrdila, že by mohla byť McCannová, pretože sa na ňu podobala. „Mám podobné oči, typ tváre, uší, pier, mala som medzierku medzi zubami,“ tvrdila.

Podľa jej tvrdení sa rozhodla pátrať po pravde práve prostredníctvom sociálnych sietí, keďže ju policajní vyšetrovatelia v Spojenom kráľovstve a v Poľsku údajne ignorovali. Veľkú popularitu si získal jej - teraz už nefunkčný - instagramový profil @IAmMadeleineMcCann.

Testy DNA, ktoré Wendellová podstúpila na základe výzvy rodičov zmiznute McCannovej, však odhalili, že má malé percento litovských a ruských génov a väčšinu poľských.

Vyšetrovatelia boli skeptickí, no teraz sa podľa svojich slov môžu sústrediť na pátranie inými smermi.

Madeleine McCannová mala tri roky, keď v máji 2007 zmizla z izby v portugalskom Algarve, kde jej rodina dovolenkovala. V čase zmiznutia boli jej rodičia na večeri v neďalekej reštaurácii.

V počiatočnej fáze vyšetrovania nenašla portugalská polícia žiadne významné stopy, pričom detektívi upriamili svoju pozornosť predovšetkým na rodičov zmiznutého dievčaťa.

Pre nedostatok dôkazov polícia ukončila vyšetrovanie rodičov, pričom uviedla, že v prípade neboli zapletení. V máji 2022 oznámila nemecká prokuratúra, ktorá prípad od roku 2020 vyšetruje, že našla nové dôkazy.

Hlavným podozrivým sa na ich základe stal odsúdený pedofil a obchodník s drogami Christian Brückner. Ten si v súčasnosti odpykáva vo väzení trest za znásilnenie ženy, ktorého sa dopustil v rovnakej oblasti, kde zmizla Madeleine.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o 10 výročí zmiznutia Madeleine McCannovej:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.