Astronauti vyfotili najväčšiu búrku na Zemi. Zábery sú ohromujúce

Supertajfún Noru.
Zdroj: NASA/ Randy Bresnik

Tajfún prináša strach a obavy, no vďaka astronautom poznáme aj jeho estetickú stránku - ohromujúcu demonštráciu sily a krásy matky prírody.

Obrovský supertajfún Noru sa pomaly posúva severozápadnou časťou cez Pacifik a pravdepodobne zamieri k Japonsku, Číne a na Kóreu. Úkaz, ktorý na Zemi spôsobuje hotový des a rozsieva skazu a smrť, vyzerá z vesmíru doslova úžasne. To využili ruskí a americkí astronauti a živel si vyfotografovali.

Meteorológovia tajfún pozorne sledujú a v kategorizácii dostal stupeň päť. Znamená to, že vietor, ktorý bude živel sprevádzať, môže dosiahnuť rýchlosť až 257 km/h - je to najsilnejšia búrka na planéte. Údaje poskytol Weather Channel. Očakáva sa, že tajfún udrie na južné Japonsko už počas víkendu, preto je potrebné čo najskôr urobiť bezpečnostné opatrenia, aby boli škody minimálne. Besnenie budú sprevádzať aj rozsiahle záplavy, píše portál eurozpravy.cz

Tajfún z vesmíru sledujú astronauti z ISS, ktorí na twitter posielajú ohromujúce snímky. Ako prvý zábery zverejnil ruský kozmonaut Sergej Rjazanskij. Fotku doplnil popiskami: „Super #Tajfun #Noru sa točí nad Pacifikom."

Americký astronaut NASA Jack Fisher tiež nezostal pozadu a kolos si tiež vyfotil. Živel ukazuje pod iným uhlom a dokresľuje tak jeho veľkosť. „Keď sa matka príroda začne točiť, je to úžasný a desivý pohľad. Zdá sa, že supertajfún #Noru naberá na sile," napísal Fisher.

Najnovšie a najostrejšie obrázky prišli od ďalšieho astronauta NASA Randyho Bresnika. Supertajfún #Noru - veľkosť tohto prírodného úkazu je úžasná.

Aj zo vzdialenosti 400 kilometrov môžete skoro cítiť jeho silu," doplnil Bresnik v popiske fotografie.

Tajfún prináša strach a obavy, no vďaka astronautom poznáme aj jeho estetickú stránku - ohromujúcu demonštráciu sily a krásy matky prírody.

BRATISLAVA/rock
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Tajfún

Dôležité udalosti