Bývalý člen Putinovej ochranky prezradil, čoho sa ruský prezident najviac bojí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruský prezident Vladimir Putin sa čoraz viac izoluje a stráca kontakt s realitou. Mimovládnej organizácii The Dossier Center to v rozhovore povedal Gleb Karakulov, bývalý kapitán ruskej Federálnej ochrannej služby (FSO), ktorý z Ruska ušiel.

Karakulov mal na starosti šifrovanú komunikáciu a počas 13 rokov Putina sprevádzal na viac než 180 cestách. Agentúra AP jeho totožnosť overila u troch anonymných zdrojov v USA a Európe a nezávisle potvrdila aj jeho osobné údaje a fakt, že je v registri ruského ministerstva vnútra vedený ako hľadaná osoba.

Organizácii Dossier Center Karakulov povedal, že sa mu aj s rodinou podarilo utiecť do Turecka po tom, ako vlani v októbri Putina sprevádzal na summit v Kazachstane. Rozhovor s ním zverejnili až s odstupom času, keď si už boli istí, že sa nenachádza v Turecku.

„Toho muža (Putina) považujem za vojnového zločinca,“ povedal Karakulov, ktorý rozhovor poskytol koncom minulého roka.

Ďalej hovoril o detailoch života ruského prezidenta. „Posledných pár rokov žije v informačnej izolácii. Patologicky sa bojí o život,“ povedal o Putinovi Karakulov.

„Všemožnými bariérami sa odrezal od sveta: karanténou, informačným vzduchoprázdnom. Realitu vníma pokrivene,“ uviedol.

Prečítajte si tiež:

​Karakulov potvrdil, že Putin nepoužíva mobilný telefón ani internet a trvá na neustálom prístupe k ruskej štátnej televízii.

„Za celý čas, čo som slúžil, som ho nikdy nevidel s telefónom. Všetky informácie má len od blízkeho okruhu ľudí," povedal Karakulov.

Putinovu paranoju zrejme ešte prehĺbilo vlaňajšie rozhodnutie napadnúť Ukrajinu. Ruský prezident sa teraz podľa Karakulova radšej vyhýba lietadlám a cestuje špeciálnym obrneným vlakom.

​Nie všetko, čo sa o Putinovi píše v západných médiách, je podľa Karakulova pravda. Odmietol napríklad často publikované správy o nalomenom zdraví ruského prezidenta.

Ten sa naopak podľa Karakulova na svoj vek teší dobrému zdraviu. Obavy o zdravotný stav má ale Putin v súvislosti s nákazou covidom. Všetci zamestnanci sa musia pred stretnutím na dva týždne izolovať.

Bývalý pracovník FSO tiež potvrdil niektoré ďalšie špekulácie a tvrdenia o Putinovom osobnom živote a majetku. Od kolegu sa dozvedel, že opulentný palác pri Čiernom mori, na ktorý upozornil aj v súčasnosti väznený opozičný aktivista Alexej Navaľnyj, skutočne patrí Putinovi.

Potvrdil tiež, že Putin má vo viacerých rezidenciách identické kancelárie. Vďaka tomu je ťažké na základe záberov zistiť, na ktorom mieste sa práve nachádza.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.