Zahraničné

Ježiš Kristus pil z tohto pohára. Historici tvrdia, že našli Svätý grál!

profimedia-0189074502.jpg

Ich odvážne tvrdenie zverejnili v novej knihe.

V španielskej bazilike v Leóne neuveriteľne stúpol počet návštevníkov. Všetci prišli obzerať historický pohár, ktorí dvaja historici v svojej novej knihe označili za Svätý grál. Pohár je vyrobený z achátu, zlata a ónyxu a je vykladaný drahými kameňmi. Doteraz bolo o ňom známe, že jeho majiteľkou bola doňa Urraca, dcéra Fernanda I., kráľa Leónu v rokoch 1037 až 1065.

Zdroj: Profimedia.sk

Do baziliky San Isidoro na severozápade Španielska sa nahrnulo toľko ľudí, že museli zaistiť bezpečnosť poháru aj zamestnancov. Kurátori teraz hľadajú priestor, ktorý bude dostatočne veľký na vystavenie poháru.

Zdroj: Profimedia.sk

Odborníčka na stredovekú históriu Margarita Torres a historik umenia José Manuel Ortega del Rio vydali minulý týždeň knihu Kráľovia grálov. Práve v tejto knihe označili pohár za Svätý grál. Po jeho skutočnom pôvode začali pátrať na základe dvoch egyptských papyrusov, ktoré našli v roku 2011 na káhirskej univerzite Al-Azhár. Podľa nich pohár ukradli z Jeruzalema moslimovia, ktorí ho predali kresťanskej komunite v Egypte. 

Zdroj: Profimedia.sk

Obaja ale pripúšťajú, že v Európe je na 200 údajne zaručene pravých Svätých grálov a v knihe sa pokúsili spochybniť ich autenticitu. Tvrdia, že majú dôkaz, že pery Ježiša Krista sa pohára dotkli minimálne raz.


ŠPANIELSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.