Záchranári našli pozostatky troch mužov, ktorých na severe Talianska zasypala lavína

Záchranári našli pozostatky troch mužov, ktorých na severe Talianska zasypala lavína
Zdroj: Horská záchranná služba

Záchranárom sa podarilo objaviť telesné pozostatky troch ľudí, ktorí boli od štvrtka nezvestní po páde lavíny v talianskom regióne Valle d'Aosta. V piatok to uviedla agentúra ANSA.

Osoby, ktoré pri páde lavíny zahynuli, sa zúčastňovali na kurze pre horských vodcov v lokalite Val di Rhemes v okolí hory Tsanteleina blízko hraníc s Francúzskom.

Obeťami sú traja muži vo veku 37–44 rokov. Všetci boli skúsení skialpinisti a lyžiari. Skupinu podľa horských záchranárov počas kurzu prekvapila lavína, ktorá ich zmietla.

Skupinu podľa horských záchranárov počas kurzu prekvapila lavína, ktorá ich zmietla. Vedúcemu kurzu, 49-ročnému horskému vodcovi z údolí Aosty, sa podarilo zachrániť a zostúpiť späť do údolia, kde zalarmoval pohotovostné zložky. Muž neutrpel vážne zranenia; ošetrili ho na pohotovosti neďalekej nemocnice.

Prečítajte si tiež:

Operácia bola extrémne komplikovaná v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok. Záchranné zložky sa preto pokúsili priblížiť k miestu incidentu a k ľuďom pochovaným pod masami snehu pozemnou cestou, keďže operácia pomocou vrtuľníka by bola príliš nebezpečná.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 9. 4. 2023 o smrteľnej lavíne v Alpách: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.