Zmiznutú novinárku mal vynálezca pochovať ako námorníka, vraj ju nezavraždil

Nautilus.
Zdroj: TV Markíza

Zroneného konštruktéra zachránili z jeho potápajúcej sa ponorky. Peter Madsen tvrdil, že sa mu plavidlo počas skúšobnej plavby pokazilo.

Pozadie dánskej záhady sa postupne začína odhaľovať. Nezvestná novinárka, po ktorej pátrajú už 10 dní, je mŕtva. Priznal to vynálezca ponorky, na ktorej ju videli naposledy. Muž obvinený z vraždy však stále trvá na svojej nevine.

„Som v poriadku. No smutný. Videl som Nautilus klesať na dno," povedal vynálezca Peter Madsen.

Zroneného konštruktéra zachránili z jeho potápajúcej sa ponorky. Peter Madsen tvrdil, že sa mu plavidlo počas skúšobnej plavby pokazilo. Navyše vtedy dodal, že bol v čase nehody sám. Švédsku novinárku Kim Wallovú, ktorá o ňom priamo v ponorke robila reportáž, vraj krátko predtým vysadil v prístave.


Iba 30-ročná reportérka však bola odvtedy nezvestná. Celé dni po nej pátrali vrtuľníky, námorné aj súkromné lode. Polícia od začiatku podozrievala z jej zmiznutia vynálezcu. Medzičasom ho obvinila z vraždy. Po 10-ich dňoch od nehody zdá sa vychádza s pravdou na povrch. Verziu celého príbehu totiž zmenil. Za zatvorenými dverami súdu potvrdil, že mladá novinárka je mŕtva a jej telo hodil do mora. Tvrdí však, že išlo o tragickú nehodu.

„Za smrť Kim Wallovej žiaľ môže nehoda na palube ponorky. Môj klient sa potom rozhodol pochovať ju do mora," bráni ho jeho advokátka.

Podľa jeho obhajkyne to ale neznamená, že sa priznal k vražde. Stále trvá na svojej nevine. Čo presne sa v noci 10.augusta stalo, však bude zrejme veľmi ťažké dokázať. Stopy, ktoré by jeho slová potvrdili, či naopak vyvrátili, išli ku dnu spolu s ponorkou. Polícia od začiatku pracuje s verziou, že vynálezca svoj výtvor poslal ku dnu naschvál. Viac by mohlo k záhadnému prípadu prezradiť aj telo zosnulej. Po tom však pátrajú dánski aj švédski záchranári zatiaľ bez výsledku.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Novinárka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.