Iba 9-ročného chlapca zabili rybie prsty s hranolčekmi, servírovali ich v školskej jedálni

Mohammad Ismaeel Ashraf
Zdroj: Profimedia.sk

Chlapec podľa všetkého utrpel silný anafylaktický šok a učiteľky v panike nedokázali nájsť adrenalínové pero, aby mu rýchlo pomohli.

Iba 9-ročný chlapec skolaboval po tom, ako dostal silnú alergickú reakciu na školský obed. Školák neskôr na následky alergie zomrel. Polícia v Birminghame stále vyšetruje, ako sa to vôbec mohlo stať, že po bežnom dni v škole zomrelo dieťa.

Záchranári dorazili na miesto o 14.20 h, takmer hodinu po tom, ako chlapec zjedol obed. Zavolali ich do školy Al Hijrah v Birminghame, oznámili im, že je tam dieťa, ktoré skolabovalo. Nikto ešte netušil, že sa to skončí tragédiou. Záchranári sa chlapca okamžite pokúsili resuscitovať, rýchlo ho previezli do neďalekej nemocnice Heartlands Hospital, kde dieťa zomrelo. Stalo sa to 3. marca 2017, tesne pred Veľkou nocou.

Chlapec podľa všetkého utrpel silný anafylaktický šok a učiteľky v panike nedokázali nájsť adrenalínové pero, aby mu rýchlo pomohli, alergická reakcia ho zabila, píše The Independent.

Polícia jeho smrť stále vyšetruje a dodnes je záhadou. Najšokujúcejšie na celej veci je to, že dieťa pravdepodobne zabilo tradičné britské jedlo - rybie prsty s hranolčekmi.

Chlapec si ho objednal v školskej jedálni. Manažér jedálne pochybil, pretože rodičia školu informovali, že chlapec je alergický na ryby, pečivo a orechy. Jedáleň mala k dispozíciu zoznam žiakov, ktorí majú alergie, kde bolo uvedené, čo nemôžu jesť.

Jediné, čo mohli úrady urobiť je, že rodine chlapca ponúkli pomoc psychológa, škola spadá pod správu mesta Birmingham. Na internete sa medzitým k prípadu vyjadrilo mnoho ľudí a je prirodzené, že celá vec vyvolala obrovské znepokojenie medzi rodičmi iných detí.

Škola Al-Hijrah je islamská škola pre deti od štyroch do 18 rokov, celkovo má 780 žiakov. Zariadenie sa dostalo do hľadáčika úradov už v roku 2014, kedy školská inšpekcia uviedla, že jej vzdelávacie štandardy sú neadekvátne.

Neskôr v súvislosti so školou vyplával na povrch ďalší škandál. Vysvitlo, že verejné zdroje, ktoré škola dostala, boli potajomky využité na výstavbu inej školy v Pakistane. Spreneveriť sa malo až 1,2 milióna eur.

Teraz škola čelí obvineniu z toho, že jej vedenie je priamo zodpovedné za smrť dieťaťa.

BIRMINGHAM/The Independent

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jedlo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.