Tajfún Hato ukazuje svoju obrovskú silu

Tajfún Hato
Zdroj: TASR/AP

Jeho výbežky už spôsobili zranenia najmenej 34 ľuďom.

Dovedna 450 letov zrušili dnes v Hongkongu v dôsledku blížiaceho sa tajfúnu Hato. Jeho výbežky už spôsobili zranenia najmenej 34 ľuďom a podľa hovorkyne miestnej vlády boli zaplavené viaceré oblasti regiónu, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšie médiá.

Zdroj: TASR/AP

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie zaplavených sídlisk, vyvrátených stromov, či lanovkovej kabínky, ktorá narazila do jednej z budov. Podľa hongkonského observatória sa tajfún nachádzal ráno SELČ asi 60 kilometrov južne od Hongkongu. Sprevádzaný je vetrom s rýchlosťou 165 kilometrov za hodinu, v nárazoch dosahujúcim až 192 kilometrov za hodinu.

Územie Hongkongu by síce tajfún nemal priamo zasiahnuť, očakáva sa však, že do regiónu prinesie výdatné zrážky. Observatórium v tejto súvislosti vydalo najvyššie možné varovanie pred búrkou, ktoré bude v platnosti niekoľko nasledujúcich hodín.


V súlade s varovaním sú dnes zatvorené podniky, vládne budovy, školy, súdy, ale aj miestna burza, uviedla agentúra AP. Ľudí úrady vyzvali, aby ostali tam, kde sa cítia bezpečne a pripravili sa na ničivý vietor, záplavy a zosuvy pôdy.

HONGKONG/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hongkong

Dôležité udalosti