Koncert americkej skupiny v Rotterdame zrušili pre teroristickú hrozbu

V Rotterdame zadržali vodiča dodávky s množstvom plynových fliaš
Zdroj: TASR/AP

V blízkosti miesta koncertu zadržali vodiča dodávky s množstvom plynových fliaš.

Polícia v holandskom Rotterdame zadržala dnes v blízkosti miesta koncertu americkej skupiny Allah-Las vodiča dodávky, v ktorej bolo množstvo plynových fliaš. Oznámil to starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb. Starosta na rýchlo usporiadanej tlačovej konferencii uviedol, že polícia zastavila v prístavnom meste dodávku so španielskymi poznávacími značkami. Bolo v nej množstvo plynových fliaš. Policajti vodiča zadržali a odviedli na výsluch.

Zdroj: FACEBOOK/Allah Las

Ako informovala agentúra AP, rocková koncertná sála s názvom Maassilo krátko predtým oznámila, že pre "teroristickú hrozbu" zrušila vystúpenie americkej skupiny Allah-Las. Starosta Aboutaleb k tomu dodal, že varovanie prišlo od španielskej polície.


Organizátor koncertu Rotown na Twitteri uviedol, že večerné vystúpenie bolo zrušené na príkaz polície. Organizátor dodal, že miesto konania Maassilo, bývalé silo na obilie, evakuovali pre nekonkretizovanú hrozbu a návštevníkom vrátia peniaze za vstupenky. Holandská televízia odvysielala zábery zachytávajúce policajtov v ochrannom výstroji pred budovou Maassilo.

Zadržali ďalšiu osobu

V súvislosti s hrozbou polícia dnes zadržala ďalšiu osobu. S odvolaním sa na holandské médiá o tom informovala spravodajská stanica BBC. K zadržaniu 22-ročného muža podozrivého z toho, že by mohol spáchať útok, došlo dnes okolo 02.00 h SELČ v provincii Severné Brabantsko ležiacej na juhu Holandska, uviedla holandská televízia NOS.

Polícia zároveň stále vypočúva Španiela, ktorého zadržala v stredu v blízkosti miesta konania koncertu v Rotterdame.

Allah-Las je štvorčlenná skupina z kalifornského mesta Los Angeles.


HAAG/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Holandsko

Dôležité udalosti