Zahraničné

Dráma v lietadle: Muž napadol letušku a donútil pilota pristáť

Lietadlo nemeckej spoločnosti Lufthansa.
Lietadlo nemeckej spoločnosti Lufthansa.

Vynútil si návrat do Mníchova.

Ilegálny migrant z Kosova (28) prinútil posádku lietadla spoločnosti Lufthansa na pravidelnej linke z Mníchova do Budapešti k návratu do bavorskej metropoly. Muž napadol 50-ročnú letušku a s pomocou žiletky ju zajal ako rukojemníčku.

Kapitán sa po incidente rozhodol pre návrat do Mníchova, kde všetkých 76 cestujúcich opustilo stroj, na palube ktorého zostal iba útočník s rukojemníčkou. Policajným vyjednávačom sa napokon za pomoci tlmočníka podarilo útočníka presvedčiť, aby sa vzdal.

Príslušníci jednotky špeciálneho určenia, pripravení aj na prípadný útok na lietadlo, nakoniec nemuseli zasiahnuť.


Kosovčan, ktorý je v Maďarsku v azylovom konaní, sa do Nemecka dostal ilegálne. Uplynulé štyri týždne strávil vo vydávacej väzbe v Passau, odkiaľ ho príslušníci štátnej polície previezli na letisko do Mníchova a dozreli na to, aby nastúpil do lietadla. Policajti však nevideli žiaden dôvod na to, aby s ním nastúpili aj do lietadla a aby ho sprevádzali až do cieľovej destinácie.

Predmetom vyšetrovania zostáva, kedy a ako sa muž dostal k žiletke, ktorú použil na palube stroja. Pri incidente utrpeli tri členky posádky šok a ľahšie zranenia - reznú ranu na ruke a odreniny.

Let napokon stornovali, cestujúcich prepravia do Budapešti v priebehu dňa inými strojmi.

MNÍCHOV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti