V Amerike padol závratný jackpot. Má jediného výhercu

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstock.com/Minerva Studio

Tiket bol podaný v meste Chicopee v západnej oblasti štátu Massachusetts.

Chyba americkej štátnej lotériovej spoločnosti Massachusetts Lottery vniesla ešte viac drámy do stredajšieho losovania víťazných čísel v lotérii Powerball, kde štedrý jackpot dosahoval výšku 758,7 milióna dolárov (viac než 643 miliónov eur)

Jackpot v stredu padol a výhra pripadá na jediný tiket. Avšak predstavitelia lotérie dnes ráno opravili lokalitu, kde bol predaný tento výherný tiket, na mesto Chicopee v západnej oblasti štátu Massachusetts. V noci nadnes totiž pôvodne oznámili, že výherný tiket predali v obchode v meste Watertown, hneď pri Bostone. Informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Dnes krátko pred 08.00 h miestneho času lotéria informovala, že urobila chybu a víťazný lós bol predaný v obchode Pride Station & Store v meste Chicopee na západe štátu Massachusetts.

Spoločnosť nevysvetlila, ako k chybe došlo. Uviedla, že obchod vo Watertowne predal tiket, ktorý vyhral cenu milión dolárov.

Novinári sa k obchodu vo Watertowne nahrnuli už niekoľko hodín pred jeho otvorením o 06.30 h miestneho času.

Víťazné čísla v stredajšom ťahu boli 6, 7, 16, 23, 26, dodatkové číslo je 4.

Tipovacia horúčka zachvátila celé USA, takže jackpot narástol z nedeľňajších 650 miliónov dolárov na odhadovaných takmer 760 miliónov dolárov pred stredajším ťahom.

V ďalších 21 federálnych štátoch a na Amerických Panenských ostrovoch sa z výhry najmenej jeden milión dolárov tešilo viacero tipujúcich, ktorí uhádli päť zo šiestich výherných čísel.

Ak by jackpot v stredu nepadol, pred sobotňajším ťahom by sa zvýšil na najmenej miliardu dolárov.

Tikety Powerballu sa predávajú v 44 štátoch USA ako aj vo Washingtone D.C., Portoriku a na Amerických Panenských ostrovoch. Jackpot sa buď vypláca v 30 platbách počas 29 rokov, alebo si výherca môže zvoliť menšiu hotovosť, ktorú dostane okamžite.

Šanca na získanie jackpotu v lotérii Powerball je asi 1 ku 292,2 milióna, pretože existuje približne toľko spôsobov skombinovania hracích čísiel. Do stredy sa "minulo" asi 54 percent všetkých možných kombinácií.

Jackpot 758,7 milióna je tretí najvyšší na svete a zároveň najvyšší pripadajúci na jediný tiket.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Výhra

Dôležité udalosti