V indickom Bombaji sa zrútila budova. Sedem ľudí je mŕtvych

V indickom Bombaji sa zrútila budova
Zdroj: TASR/AP

Trinásť ľudí utrpelo zranenia a 25 pravdepodobne uviazlo po troskami.

Najmenej sedem ľudí zahynulo, 13 ďalších utrpelo zranenia a 25 pravdepodobne uviazlo po troskami päťposchodovej budovy, ktorá sa vo štvrtok zrútila v indickej finančnej metropole Bombaj. Túto časť krajiny bičovali v posledných dňoch husté lejaky. Uvedené počty môžu ešte stúpnuť, informovala miestna polícia.

Z trosiek vytiahli záchranári, policajti a obyvatelia 13 ľudí; záchranné akcie stále pokračujú.

Budova sa nachádza v preplnenej uličke v rušnej oblasti so známym trhoviskom Bhendi Bazar na juhu Bombaja.

Tisíce budov v Bombaji, ktoré sú vyše 100 rokov staré, môžu spadnúť, pretože ich základy oslabili okrem iného lejaky - najhustejšie, aké mesto zažilo za posledných vyše 15 rokov.

Úrady odporučili obyvateľom priľahlých domov, aby z nich odišli, pretože po dnešnom zrútení budovy sa na nich objavili praskliny.

Na mieste nešťastia sa nachádza skupina záchranárov z národných zložiek určených na zásahy pri katastrofách a tiež niekoľko hasičských vozidiel.

Pády budov sú v Indii bežné počas obdobia monzúnových dažďov, ktoré trvá od júna do septembra. Vysoký dopyt a málo prísne predpisy povzbudzujú niektorých staviteľov, aby použili podradné materiály či pridali neschválené poschodia.

Budova sa zrútila dva dni po tom, ako Bombaj ochromili husté lejaky, ktoré zastavili aj premávku a pripravili o život najmenej 11 ľudí.

Mesto sa medzitým pomaly vracia do normálneho stavu. Školy, univerzity a úrady, ktoré boli v stredu zatvorené, dnes už otvorili, ale počet prítomných žiakov či zamestnancov je veľmi nízky.

Keďže Bombaj každý rok zápasí s tým, aby zvládol povodne počas obdobia monzúnových dažďov, vyvoláva to kritiku adresovanú mestským predstaviteľom za ich zlé plánovanie.

NAÍ DILLÍ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Budova

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.