VIDEO: Na Manhattane sa zrútilo nadzemné parkovisko, jeden človek zomrel

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najmenej jeden človek prišiel o život pri čiastočnom zrútení nadzemného parkoviska v newyorskej štvrti Manhattan. Zranenia utrpelo ďalších päť osôb. V noci na stredu to uviedol newyorský starosta Eric Adams. Informujú agentúry AP a AFP.

Trojposchodová garáž nachádzajúca sa na 57 Ann Street v blízkosti Brooklynského mosta a približne 800 metrov od newyorskej burzy cenných papierov sa zrútila v utorok v popoludňajších hodinách. Vonkajšia fasáda zostala neporušená, ale vnútorné podlažia sa zvalili na seba a zrútili, uviedol šéf newyorskej správy budov Kazimir Vilenchik.

Úrady sa však obávajú, že by sa mohla zrútiť i vonkajšia kostra parkoviska. Miestni hasiči pre obavy z porušenej statiky budovy nemohli zostať vnútri a preto pri pátracej a záchrannej akcii použili drony a robotického psa.

​Vilenchik vyhlásil, že v nadzemnom parkovisku sa v čase jeho zrútenia nachádzalo šesť ľudí. Jeden z nich prišiel o život a ďalší štyria boli prevezení do nemocnice. Ich zdravotný stav je stabilizovaný. Ďalší človek, ktorý sa nachádzal v zrútenej garáži, odmietol lekárske ošetrenie.

Newyorskí predstavitelia vyzvali obyvateľov mesta, aby sa oblasti, kde k incidentu došlo, vyhli.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.