Silné video: Ľudia pred búrkou Harvey nezachraňujú len seba, ale aj bezmocné zvieratá

Záchrana koňa pred hurikánom Harvey.
Záchrana koňa pred hurikánom Harvey. Zdroj: Facebook/ Dodo Impact

Počet ľudských obetí medzičasom stúpol na 39.

Na najmenej 39 mŕtvych vzrástol oficiálny počet obetí záplav vyvolaných tropickou búrkou Harvey, ktorá ešte ako hurikán zasiahla minulý týždeň americký štát Texas. Informovala o tom agentúra AP s tým, že sedem nových úmrtí v noci nadnes nahlásil Inštitút forenzných vied v texaskom okrese Harris.

Len zo samotného Harrisu, v ktorom leží aj záplavami najviac postihnuté mesto Houston, hlásia 25 obetí na životoch.

O život bojujú nie len ľudia, ale ja zvieratá. Či už sú to domáci miláčikovia alebo divé tvory, viacerí si sami pomôcť nedokážu. Aktivisti z The Dodo zverejnili video, ktoré zachytáva ľudí, ako pomáhajú bezmocným zvieratám v tomto extrémnom počasí:

People Rescue Animals From Hurricane Harvey

People are risking their lives to save animals from the floods of Hurricane Harvey

HOUSTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Harvey

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.