Indický súd nariadil vykonať interrupciu u 13-ročnej obete znásilnenia

Ilustračná snímka.
Zdroj: Travel Stock/shutterstock.com

Dievča tento zákrok podstúpi v piatok v nemocnici v Bombaji.

Iba 13-ročná obeť znásilnenia v Indii môže podstúpiť interrupciu, a to aj napriek tomu, že je už v 31. týždni tehotenstva. Výnimku zo zákona, ktorý ukončenie tehotenstva umožňuje do 20. týždňa, schválil indický najvyšší súd.

Právnička, ktorá zastupovala tehotné dievča, spresnila, že najvyšší súd akceptoval stanovisko odborníkov na medicínu a nariadil okamžité ukončenie tehotenstva. Dievčina tento zákrok podstúpi v piatok v nemocnici v Bombaji.

Súd okrem toho dospel k záveru, že dievča utrpelo takú psychickú traumu, že je potrebné umožniť jej interrupciu. Podľa zákonov platných v Indii je možné ukončiť tehotenstvo aj vo vyššom štádiu, ale len v prípade, že je ním ohrozený život matky.

Prípad z augusta, keď v Indii porodilo desaťročné dievča, ktoré sa tiež stalo obeťou znásilnenia. Kauza bola široko medializovaná nielen v Indii, ale aj v zahraničí, pretože indický súd odmietol žiadosť dievčaťa o ukončenie tehotenstva, pričom ako argument použil práve pokročilé štádium ťarchavosti - dievča bolo totiž tehotné už viac ako 30 týždňov. Inej obeti znásilnenia, tiež desaťročnej, súd na severe Indie interrupciu povolil.

NAÍ DILLÍ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Interupcia

Dôležité udalosti