Opitý Brit ako prvý preplával Hooverovu priehradu. Prežil iba vďaka náhode

Ľudia sa prechádzajú po novom moste nad Hooverovou priehradou na rieke Colorado.
Zdroj: TASR/AP

Za posledných 10 rokov tam zomrelo - väčšinou pri pokuse preplávať obrovskú zásobáreň vody- dovedna až 225 ľudí.

Opitý mladík z Veľkej Británie, ktorý sa počas „rozlúčky so slobodou" rozhodol preplávať Hooverovu priehradu v americkej Nevade mal obrovské šťastie. Aaron Hughes sa stal prvým človekom v histórii, ktorému sa to podarilo.

Druhá najvyššia priehrada v USA (221 m) je pritom známa ako veľmi nebezpečné miesto pre podobné aktivity. Za posledných 10 rokov tam zomrelo - väčšinou pri pokuse preplávať obrovskú zásobáreň vody - dovedna až 225 ľudí. Prečo také vysoké číslo? Môžu za to hydroelektrické turbíny, ktoré nasávajú vodu, čím vytvárajú veľmi silný prúd, ktorý dokáže stiahnuť aj vynikajúcich plavcov.

Zdroj: TASR/AP

Mladý Brit potúžený alkoholom, navyše povzbudzovaný kamarátmi, o tom zrejme nevedel a na jeho veľké šťastie sa mu to nestalo osudným. Deväť z desiatich turbín totiž bolo v tom čase vypnutých. Hughesovi trvalo preplávať nádrž približne 30 minút, ako neskôr v rozhovore pre britský denník the Daily Post priznal, nebolo mu všetko jedno a poriadne ho to unavilo.

Odvážny (alebo skôr hlúpy?) mladík je teraz pre svojich kamarátov „ legenda", no podobné nadšenie s nimi nezdieľali americkí policajti, ktorí ho čakali na brehu. Brit dostal pokutu 330 amerických dolárov (275 eur) a dôrazne ho poučili. Muž však bol prekvapený, nevedel totiž, že kúpanie sa v priehrade je zakázané a argumentoval tým, že nevidel žiadne nápisy, ktoré by na to upozorňovali.

BOULDER CITY/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Priehrada

Dôležité udalosti