Zahraničné

Navždy spolu: Manželia, ktorí pri sebe stáli celý život, zomreli v ten istý deň

Eleanor a Frank Turnerovci.
Posledný intímny moment manželov. Pred smrťou sa držali za ruky. Zdroj: Profimedia.sk

Aj pred smrťou sa držali za ruky.

Aj keď je v dnešnej dobe spojenie „navždy spolu" skôr klišé ako realita, stále sa nájdu výnimky, ktoré v manželstve zotrvali do smrti. Manželský pár zo Severnej Karolíny tento príklad spĺňa doslova. Po 65-ročnom vzťahu zomreli manželia v ten istý deň.

Eleanor (87) Turnerová s Frankom (87) trpeli v posledných mesiacoch života demenciou, a preto ich deti umiestnili do opatrovateľského domova. Ani tam sa od seba nepohli. Eleanorin stav sa zhoršoval a v domove zomrela. Jej muž zomrel o sedem hodín neskôr.

Zdroj: Profimedia.sk

Ich dcéry Larry a Linda boli smutné, že prišli o oboch rodičov naraz, ale potom si uvedomili, že to bolo pre nich najlepšie.

„Najskôr som bola smutná z toho, že môj otec zomrel tiež. Po čase som si uvedomila, že pre nich to bolo najlepšie. Celý môj život boli spolu, tak aj teraz sú spolu" povedala Larry.

Dcéry sa zhodujú v tom, že Frank bol ukážkový otec a manžel. Keď ich mama niečo potrebovala, vždy tu bol pre ňu a obskakoval ju.

Turnerovci sa narodili v roku 1926 a stretli sa keď mali 22 rokov. Frank si chcel kúpiť auto v predajni, kde pracovala Eleanor. Odvtedy boli spolu až do posledného dňa života.

Zdroj: Profimedia.sk
 

https://www.youtube.com/watch?v=a_iSlebvSoc


CHARLOTTE/ Nydailynews, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti